Aktualność: Wsparcie dla WOŚP

W ramach współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Poznaniu przekazujemy poniżej informację od szefa sztabu OIRP Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pana mec. Michała Pankiewicza z prośbą o wsparcia tej inicjatywy.

 

„Już 29.01.2023 r. kolejny Finał WOŚP. Sztab 6072 przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu zaprasza do udziału w organizowanych tego dnia wydarzeniach oraz wpłat na konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pieniądze można wpłacać już teraz: elektronicznie do sztabowej eSkarbonki https://eskarbonka.wosp.org.pl/g79xnj lub do jednej ze skarbon stacjonarnych Sztabu zlokalizowanych w kancelariach radcowskich obszaru OIRP Poznań i w zaprzyjaźnionych instytucjach. Będzie można to zrobić również do skarbony stacjonarnej bezpośrednio w Sztabie w dniu finału. Każdy może założyć własne konto na iwolontariusz, założyć własną eSkarbonkę, podpiąć ją do sztabu 6072 i prowadzić zbiórkę w internecie. Zebrana w ten sposób suma pojawi się w eSkarbonce wolontariusza, ale też w eSkarbonce Sztabu 6072. Uwaga! Wszystkie wpłaty na rzecz Sztabu będą widoczne w jego profilu, lecz trafiają bezpośrednio do Fundacji WOŚP.

 

Zbiórkę prowadzoną przez Sztab OIRP Poznań można zasilić również licytując przedmioty na sztabowym profilu OIRPPoznanWOSP (https://allegro.pl/uzytkownik/OIRPPoznanWOSP) na portalu allegro. Zapraszamy do zakupów, ale również do przekazywania interesujących przedmiotów na licytacje bezpośrednio do Sztabu (tel. 501 377 598).

 

Sztab OIRP Poznań będzie działał w dniu 29.01.2023 r. w klubiku na parterze budynku OIRP Poznań od godziny 9:00. Zapraszamy wszystkich członków naszej Izby, prawników z innych samorządów i uczelni! Od godziny 14:00 zapraszamy muzyków amatorów, którzy swoim występem chcieliby umilić czas komisjom liczącym pieniądze oraz wolontariuszom. Prosimy zabrać własne instrumenty, Sztab do dyspozycji ma jedynie pianino. Zapisy na występy pod numerem tel. 501 377 598. W tym dniu będzie można również odebrać ze Sztabu wylicytowane i opłacone przedmioty z aukcji allegro.

 

W tym roku Sztab OIRP Poznań będzie grał również na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Odbędą się tam warsztaty (takie jak w Namiocie Radców Prawnych na Pol’and’Rocku). Będzie można również zagrać w znany i lubiany woodstokowy konkurs „Koło Tortury”. Część warsztatów będzie tworzone we współpracy ze studentami Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Czekamy tam na Was w POZNAŃ CONGRESS CENTRE od godziny 14:00.


Harmonogram wydarzeń Sztabu OIRP Poznań na MTP:
🔹 Godz. 14.00 „Nie hejtuj w sieci” - W warsztacie dowiecie się Państwo, jak walczyć z takimi komentarzami w sieci na popularnych portalach internetowych, jak uzyskać dane anonimowego sprawcy oraz dochodzić roszczeń zarówno na drodze karnej jak i cywilnej. Warsztat prowadzony przez radców z Okręgowej Izby Radców Prawych w Poznaniu r.pr. Martę Babiak i r.pr. Elżbietę Czarnecką - Hempowicz.
🔹Godz.15.00 „Człowiek jako towar w XXI wieku” - Czym są prawa człowieka? Czy współczesne państwo może istnieć bez katalogu praw podstawowych? Czy człowiek bywa traktowany jako towar wieku XXI? Te kwestie postara się Państwu przybliżyć Studenckie Koło Nauk Penalnych Crimen et Poena, działające przy Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
🔹 Godz. 16.00 „Człowiek w sieci” - Jak funkcjonuje świat w coraz to bardziej technologicznych realiach? Czy prawo nadąża za nową technologią? Czy człowiek w sieci może czuć się bezpiecznie? A jak nowoczesne technologie umożliwiają i modernizują świat przestępstw? Te kwestie postara się Państwu przybliżyć Studenckie Koło Nauk Penalnych Crimen et Poena, działające przy Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu.
🔹 Godz. 17.30 „Jak walczyć z zaniżaniem odszkodowań?” - Czy nie zdarzyło się Państwu słyszeć od rodziny lub znajomych o wypłacie zbyt niskiego odszkodowania za uszkodzenie samochodu podczas wypadku lub kolizji drogowej? Problem zaniżania wysokości odszkodowań komunikacyjnych przez ubezpieczycieli dotyka od lat użytkowników pojazdów mechanicznych. Poszkodowani nie mają wiedzy, jakie uprawnienia przysługują im z tytułu ubezpieczenia OC i AC oraz jakich kwot mogą realnie żądać z tytułu wypłaty odszkodowania i te zagadnienia postaramy się Państwu przybliżyć w warsztacie prowadzonym przez r.pr. Martę Babiak z Okręgowej Izby Radców Prawych w Poznaniu.
🔹 Godz. 18.30 „Niedozwolone klauzule umowne, w szczególności w umowach kredytowych. Jak się bronić?” - Wskazanie klauzul niedozwolonych zawartych w umowach, w szczególności w umowach kredytowych. Konsekwencje uznania poszczególnych klauzul za niedozwolone, aktualne stanowisko TSUE w zakresie ochrony konsumenta w relacjach m.in. z instytucjami bankowymi, przebieg postępowania sądowego. Koszty związane z dochodzeniem swoich praw. Warsztat prowadzony będzie przez r.pr. Dorotę Strzesak z Okręgowej Izby Radców Prawych w Poznaniu.

 

Wszystkie zebrane w Sztabie pieniądze zostaną przeznaczone na cel finału WOŚP → w tym roku walczymy z sepsą”.


DATA PUBLIKACJI: 2023-01-18 + pozostałe aktualności

Kontakt

tel.: (61) 843 42 55, 693 920 397, 723 571 296, 664 16 40 70
Wielkopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych

ul. Wagrowska 2
61-369 Poznań

tel. (61) 843 42 55, 693 920 397, 723 571 296, 664 16 40 70

x
x